..důležité sdělení pro gurmány... !!

..důležité sdělení pro gurmány... !!

Pátek, 4. leden, 2013

Vážení milovníci dobrých pokrmů.. rádi bychom informovali několik málo podrobností  o tom, proč u nás v irské restauraci chutná tak, jak chutná…

 

Jsme si vědomi postavení a důležitosti soli v pokrmech. Proto používáme pouze tu nejkvalitnější a v nezbytném množství pro váš organismus. Možná se vám proto budou zdát některá jídla méně slaná, ale věřte že chuť jídla není o slanosti a nezapomeňte že je odborníky sůl považována ve výživě za jed spolu s cukrem a moukou. Jak vás šetříme před těmito jedy si tu budete moci přečíst příště :-)

Na ryby používáme krystalickou himalájskou sůl. Ta byla součástí pramoře a obsahuje důležité minerální látky .Ty mají pro lidské tělo blahodárný vliv. Je lehce vstřebatelná a její přebytky tělo snadno vyloučí. Neobsahuje žádné umělé ani chemické příměsi. Růžové zbarvení soli je způsobeno oxidem železitým, který je velmi důležitý pro lidský organismus. Jedná se o kamennou sůl v ryze panenské podobě…

Na hovězí a vepřové maso používáme Maldonskou sůl. Tato sůl je krystalická přírodní čistá sůl produkovaná v oblasti maldonského jezera v anglickém Essexu. Pro svou jedinečnou chut je používána ve vyšší gastronomii po celém světě. Tato sůl se sklízí ručně a většinou se objevuje jen v limitovaném množství. Na rozdíl od himalájské soli se v ní nevyskytuje oxid železitý. Je výrazně slanější a její krystalky jsou lupínkovitého tvaru.
Jedná se o skutečnou špičku mezi solemi…

Kuřecí maso, domácí chléb a polévky solíme hrubou italskou mořskou solí Sale Marino, která neobsahuje žádné chemické ani protispékavé látky, které jsou běžně obsaženy v normálních kuchyňských solích. Tato sůl je v mlýncích, které vám rádi přineseme, aby jste si mohli svůj pokrm dosolit podle Vaší potřeby.

Na omáčky k masům nepoužíváme žádnou sůl. Slanost těchto omáček je dána dlouhým redukováním vývarů z hovězích, kuřecích či rybých kostí, ve kterých je přirozeně obsažena sůl.

Zpět na výpis

Víkendová nabídka

 • Předkrm

  ♣ Tartar z tuňáka s čerstvou meduňkou, červenou cibulí a teriyaki, celozrnný croissant (1a,3,4,7,12)
  198 Kč
 • Polévka

  ♣ Zeleninový krém se zakysanou smetanou a slunečnicovým semínkem (7,12)
  65 Kč
 • Special

  ♣ Pomalu pečená jehněčí plec, mačkaný brambor s mátou a smetanová kapusta (7,12)
 • Čerstvé kuřecí

  ♣ Roláda z kuřecích stehen plněná žemlovou nádivkou, jemná bramborová kaše a okurkový salát (1a,3,7,12)
 • Těstoviny

  ♣ Masové lasagne, zeleninový salát (1a,3,7,12)
 • Čerstvá ryba

  ♣ Fish and chips, citronová majonéza (1a,3,4,7,12)
 • Dezert

  ♣ Lotus cheesecake (1a,3,7)
  118 Kč
 • GRILOVÁNÍ OD 17.00 :-)


Rezervace je možné provádět telefonicky na +420 485 11 44 33